Kúpiť posilňovacie lavice – e-shop

Sprievodca výberom
lavíc


Posilňovacie lavice  >  Tipy na cviky na posilňovacie lavici

Tipy na cviky na posilňovacie lavici

Posilňovacia lavica je nedocenený posilňovací stroj. Pritom sa na nej dá vykonávať rad efektívnych cvikov.

Posilňovacie cviky na brucho

Na posilňovacej lavici posilníte hlavne brucho. Klasické sedy-ľahy môžete doplniť zdvihy na šikmej posilňovaciu lavicu. Zhyby na brucho môžete vykonávať aj s rotáciou a posilňovať tak šikmé (bočné) brušné svaly.

Posilňovacie cviky na prsia

Posilňovacia lavica je ideálna aj pre cvičenie prsných svalov. Klasický bench-press si môžte vylepšiť opäť v šikmej polohe a lepšie formovať hornú časť tela.

Posilňovacie cviky na chrbát

Nezabudnite aj na chrbtové svalstvo, ktoré je veľmi dôležité pre stavbu a držanie celého tela. Chrbtové svaly, alebo ak vzpriamovače, sú posilňované prostredníctvom ohýbanie trupu do predklonu.

A aké sú Vaše obľúbené cviky na posilňovaciu lavicu?

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 12. 1. 2013


Odporúčame posilňovacie lavice


Ďalšie novinky

Bench press rekordy

Populárne bench press má už za sebou tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa konalo vo švédskom Sundsvall. Bodovali na ňom tiež dvaja borci z Česka - Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

22. 10. 2015

Výhody posilňovania pre ženy

Posilňovanie sa zdá doménou mužov, ale v rámci zdravého životného štýlu má rad výhod aj pre ženy. Samozrejme sa u nich počíta s nižšou zdvihnuteľnou váhou i celkovú intenzitou.

22. 5. 2014

Posilňovacie lavice do 150 kg

Posilňovacie lavice predstavujú základné vybavenie každej posilňovne, v profesionálnom centre aj doma. Slúži predovšetkým na posilňovanie brušných a chrbtových svalov. To je účinné vďaka protitlaku operadla, ktorý znižuje celkové zaťaženie tela. Trh ponúka aj typy s vysokou nosnosťou.

22. 5. 2014

všetky novinky