Kúpiť posilňovacie lavice – e-shop

Sprievodca výberom
lavíc


Posilňovacie lavice  >  Posilňovacie lavice na brucho

Posilňovacie lavice na brucho

Samozrejme! Najčastejšie posilňovanou častí tela na laviciach sú brušné svaly. Čo presne na nich posilníte?

Brušných svalov sú 4 skupiny. Najlepšie je precvičíte na posilňovacích šikmých laviciach, ktoré zaisťujú optimálnu tréningovú polohu pre precvičenie brušných svalov.

Lavička na brucho musí mať možnosť nastavenia sklonu (čo najväčšieho), ale s udržaním čo najväčšiu stabilitu celej lavice. Tie lacnejšie mávajú horšie mechanické prevedenie a nemusí sa na nich dobre cvičiť.

Okrem brušných svalov môžete na posilňovacích laviciach cvičiť aj bicepsy, rad lavíc má aj odkladacie miesto na jednoručné činky.

Tip na posilňovaciu nastaviteľnú lavicu

Lavička inSPORTline Vario

Na obrázku je obľúbená a predávaná posilňovacie nastaviteľná lavica inSPORTline Vario, ktorú kúpite za menej ako 125 eur. Hodí sa pre domáce aj komerčné použitie, je celá polstrovaná a má transportné kolieska. Brušné svaly na nej precvičíte sklopením zadnej podpornej nôžky.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 21. 7. 2013


Odporúčame posilňovacie lavice


Ďalšie novinky

Bench press rekordy

Populárne bench press má už za sebou tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa konalo vo švédskom Sundsvall. Bodovali na ňom tiež dvaja borci z Česka - Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

22. 10. 2015

Výhody posilňovania pre ženy

Posilňovanie sa zdá doménou mužov, ale v rámci zdravého životného štýlu má rad výhod aj pre ženy. Samozrejme sa u nich počíta s nižšou zdvihnuteľnou váhou i celkovú intenzitou.

22. 5. 2014

Posilňovacie lavice do 150 kg

Posilňovacie lavice predstavujú základné vybavenie každej posilňovne, v profesionálnom centre aj doma. Slúži predovšetkým na posilňovanie brušných a chrbtových svalov. To je účinné vďaka protitlaku operadla, ktorý znižuje celkové zaťaženie tela. Trh ponúka aj typy s vysokou nosnosťou.

22. 5. 2014

všetky novinky