Kúpiť posilňovacie lavice – e-shop

Sprievodca výberom
lavíc


Posilňovacie lavice  >  Posilňovacia lavica. Základné vybavenie domácej posilňovne muža

Posilňovacia lavica. Základné vybavenie domácej posilňovne muža

Muži obvykle trénujú, aby mali silu a vypracované svaly, oproti ženám, ktorým ide skôr o tvarovanie postavy, spaľovanie tukov a kondičné cvičenie. Fitness pomôckami pre mužov sú teda predovšetkým posilňovacie lavice, vež a činky.

Domáca posilňovňa šetrí čas, zaisťuje súkromie, príjemné prostredie a celodennú dostupnosť. Pri jej budovaní je dôležitá úspora miesta, súlad cenovej dostupnosti s kvalitou vybavenia a možnosť precvičenia celého tela.

Všetky tieto požiadavky spĺňajú posilňovacie lavice inSPORTline a Body-Solid vyrobené podľa najprísnejších európskych noriem. Členia sa do troch kategórií:

Bench – na precvičovanie prsných svalov, horných končatín a čiastočne i brušných svalov

Hyperextenzie – pre posilňovanie brucha, chrbta, prípadne i zadku a stehien

Univerzálne – mnoho typov pre cvičenie s činkami, posilňovanie brušných a ďalších svalov

Ktorá z lavíc sa najlepšie hodí do zamýšľanej posilňovne, záleží hlavne na rozmeroch a podmienkach miestnosti, účelu, počtoch užívateľov a zvažované investícii.

 

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 8. 3. 2014


Odporúčame posilňovacie lavice


Ďalšie novinky

Šikmá lavice na brucho

Šikmá lavica je obľúbenou posilňovací pomôckou pre pevné a vyrysované brucho. Ktorú vybrať a ako na nej brušné svaly posilňovať?

25. 8. 2016

Na čo je dobrá posilňovacia lavica?

Hoci je posilňovacia lavica základom každej posilňovne, záujemcovia o domáce cvičenie sa stále pýtajú, načo je dobrá. Tak napríklad bench lavica na činky zaisťuje kompletný tréning, pričom je skladná. Pohodlne sa teda vojde aj do malého bytu.

23. 6. 2016

všetky novinky