Kúpiť posilňovacie lavice – e-shop

Sprievodca výberom
lavíc


Posilňovacie lavice  >  Posilňovacia lavica. Základné vybavenie domácej posilňovne muža

Posilňovacia lavica. Základné vybavenie domácej posilňovne muža

Muži obvykle trénujú, aby mali silu a vypracované svaly, oproti ženám, ktorým ide skôr o tvarovanie postavy, spaľovanie tukov a kondičné cvičenie. Fitness pomôckami pre mužov sú teda predovšetkým posilňovacie lavice, vež a činky.

Domáca posilňovňa šetrí čas, zaisťuje súkromie, príjemné prostredie a celodennú dostupnosť. Pri jej budovaní je dôležitá úspora miesta, súlad cenovej dostupnosti s kvalitou vybavenia a možnosť precvičenia celého tela.

Všetky tieto požiadavky spĺňajú posilňovacie lavice inSPORTline a Body-Solid vyrobené podľa najprísnejších európskych noriem. Členia sa do troch kategórií:

Bench – na precvičovanie prsných svalov, horných končatín a čiastočne i brušných svalov

Hyperextenzie – pre posilňovanie brucha, chrbta, prípadne i zadku a stehien

Univerzálne – mnoho typov pre cvičenie s činkami, posilňovanie brušných a ďalších svalov

Ktorá z lavíc sa najlepšie hodí do zamýšľanej posilňovne, záleží hlavne na rozmeroch a podmienkach miestnosti, účelu, počtoch užívateľov a zvažované investícii.

 

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 8. 3. 2014


Odporúčame posilňovacie lavice


Ďalšie novinky

Bench press rekordy

Populárne bench press má už za sebou tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa konalo vo švédskom Sundsvall. Bodovali na ňom tiež dvaja borci z Česka - Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

22. 10. 2015

Výhody posilňovania pre ženy

Posilňovanie sa zdá doménou mužov, ale v rámci zdravého životného štýlu má rad výhod aj pre ženy. Samozrejme sa u nich počíta s nižšou zdvihnuteľnou váhou i celkovú intenzitou.

22. 5. 2014

Posilňovacie lavice do 150 kg

Posilňovacie lavice predstavujú základné vybavenie každej posilňovne, v profesionálnom centre aj doma. Slúži predovšetkým na posilňovanie brušných a chrbtových svalov. To je účinné vďaka protitlaku operadla, ktorý znižuje celkové zaťaženie tela. Trh ponúka aj typy s vysokou nosnosťou.

22. 5. 2014

všetky novinky