Kúpiť posilňovacie lavice – e-shop

Sprievodca výberom
lavíc


Posilňovacie lavice  >  Bench press rekordy

Bench press rekordy

Populárne bench press má už za sebou tohtoročné majstrovstvá sveta, ktoré sa konalo vo švédskom Sundsvall. Bodovali na ňom tiež dvaja borci z Česka - Milan Selinger a Jaroslav Šoukal.

Milan Selinger zapísal s výkonom 272,5 kg nový český rekord vo váhovej kategórii do 105 kg a na majstrovstvách obsadil celkové 11. miesto. Jaroslav Šoukal sa s výkonom 340 kg umiestnil na 5. priečke a zabezpečil ním nový český rekord vo váhovej kategórii nad 120 kg.

Bench press je však lákavý aj pre ženy. Českého majstrovstvá, ktoré predchádzalo medzinárodnému, sa zúčastnilo 38 súťažiacich a medzi nimi 12 žien. Absolútna prvenstvo získala Hana Takáčová z TJ Sokol Nymburk, ktorá vytlačila činku vážiacu 125 kg.

A čo svetové rekordy?

Na šampionáte vo Švédsku 2015 padli aj svetové rekordy v bench presse:

  • 295 kg zdvihol Ryuk Fujimota v kategórii dorastencov do 105 kg
  • 300 kg zdvihol Daiki Kodama v kategórii do 74 kg
  • 401 kg zdvihol Fredrik Smulter v kategórii nad 120 kg

Zapojte sa tiež!

Bench press je predmetom hecuje v každej posilňovni. Precvičuje predovšetkým prsné svaly, ale aj horné končatiny a brucho. Vďaka domáce bench press lavicu sa dá efektívne posilňovať kedykoľvek, a potom ohromiť okolia vypracovanými svalmi a rekordy. Medzi najobľúbenejšie modely patria:

  • Multifunkčná skladacia posilňovacia lavica Adjust, do 200 €
  • Posilňovacie bench lavica Light, do 125 €
  • Bench lavička Bastet s opierkou na izolovaný biceps a príťahovú kladkou pre hyperextenzné posilňovanie chrbta, v akcii do 250 €

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 10. 2015


Odporúčame posilňovacie lavice


Ďalšie novinky

Šikmá lavice na brucho

Šikmá lavica je obľúbenou posilňovací pomôckou pre pevné a vyrysované brucho. Ktorú vybrať a ako na nej brušné svaly posilňovať?

25. 8. 2016

Na čo je dobrá posilňovacia lavica?

Hoci je posilňovacia lavica základom každej posilňovne, záujemcovia o domáce cvičenie sa stále pýtajú, načo je dobrá. Tak napríklad bench lavica na činky zaisťuje kompletný tréning, pričom je skladná. Pohodlne sa teda vojde aj do malého bytu.

23. 6. 2016

všetky novinky